PAZIŅOJUMS MEDIJIEM

Latvijas Universitāšu apvienību turpmāk vadīs RSU rektors Aigars Pētersons

2019. gada 27. jūnijā – Vadības maiņa notikusi Latvijas Universitāšu asociācijā (LUA) – turpmākos divus gadus to vadīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors akadēmiķis Aigars Pētersons. Viņš LUA priekšsēdētāja amatā nomainīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki. 

LUA vadības maiņa notikusi atbilstoši statūtiem, kas paredz, ka asociācijas priekšsēdētājs mainās ik pēc diviem gadiem. Līdz ar to A. Pētersona pilnvaru termiņš LUA priekšsēdētāja amatā būs līdz 2021. gada jūnijam.

Par LUA priekšsēdētāja vietnieci ievēlēta Daugavpils Universitātes (DU) rektore profesore Irēna Kokina, savukārt LUA izpilddirektora pienākumus turpinās pildīt RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

LUA izveidota 2009. gadā, lai koordinētu Latvijas universitāšu sadarbību svarīgu jautājumu risināšanā, tā veicinot augstākās izglītības un zinātnes attīstību un nostiprinot universitāšu līmeņa izglītību Latvijā.

LUA apvienojušās visas sešas Latvijas universitātes – Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.

Papildu informācija:
Artūrs Zeps,
LUA izpilddirektors, RTU attīstības prorektors
Tālr.: 26566442
E-pasts: Arturs.Zeps@rtu.lv